Dzień ręcznika
Dzień Ręcznika to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na codzienne przedmioty, które często bierzemy za pewnik. Ręczniki papierowe odgrywają kluczową rolę…
2024-07-10
Sięgając po środki do profesjonalnego użytku, trzeba pamiętać, że są to produkty stworzone w konkretnym celu – mają szybko i wydajnie usuwać najtrudniejsze zabrudzenia. To oznacza, że praca z nimi wymaga rozumienia specyfiki ich użycia i ścisłego stosowania się do zaleceń producenta, bo tylko wtedy w pełni wykorzystuje się ich potencjał.
Stosowanie ciepłej wody zamiast zimnej to jeden z najczęściej popełnianych błędów przy użytkowaniu chemii profesjonalnej. Większość środków profesjonalnych przeznaczona jest do łączenia z zimną wodą i wynika to z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim zimna woda pomaga utrzymać stabilność składników a także zapobiega nadmiernemu parowaniu substancji aktywnych.
Stosując ciepłą wodę obniżamy skuteczność działania chemii profesjonalnej, ponieważ substancje aktywne tracą stabilność, zmniejszając swoją wydajność. Warto wiedzieć, że zimna woda, w której rozprowadzamy produkt umożliwia dłuższy czas działania środka na czyszczonej powierzchni, co istotnie wpływa na usuwanie trudnych zabrudzeń. Użycie zaś roztworu z ciepłej wody sprzyja szybszemu odparowywaniu z czyszczonej powierzchni, skracając tym samym czas aktywności na powierzchni, pogarszając końcowy rezultat czyszczenia.
Zapewne z lekcji chemii pamiętacie powiedzenie nauczyciela – „pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody.” Ta sama zasada dotyczy chemii profesjonalnej. Tu także kolejność mieszania ma znaczenie i wpływa na samą mieszankę czyszczącą. Zaleca się, aby najpierw do wiadra wlać wodę, a następnie dolać do niego wymaganą przez producenta ilość preparatu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego pienienia się i będziemy mieć pewność, że detergent prawidłowo rozprowadził się w wodzie.
Jednym z częstych błędów jest ignorowanie zaleceń producenta i dozowanie chemii profesjonalnej „po swojemu”. Powstające w laboratoriach aktywne mieszaniny zostały tak skomponowane, aby nie wymagały poprawiania czy „autorskiego” podejścia do ich dozowania. Przedozowanie preparatu nie poprawi efektywności czyszczenia powierzchni, wręcz przeciwnie – zamiast przyśpieszać pracę – dołoży jej, bo sprawi, że powierzchnia czyszczona nadmierną ilością aktywnych substancji będzie wymagać dodatkowego spłukiwania czy wytarcia. Przedozowanie to także nieekonomiczne marnotrawstwo środka czyszczącego i zużywanie go więcej niż jest to faktycznie konieczne do uzyskania zadowalającego rezultatu, który uzyskamy stosując się do zaleceń producenta.
O ile istnieje grupa produktów o szerokim spektrum zastosowań, to wybierając chemie profesjonalną należy zawsze uwzględnić powierzchnię, na której zamierzamy zastosować konkretny detergent.
Chemia profesjonalna to – jak sama nazwa mówi – grupa produktów precyzyjnego zastosowania, których formuły dedykowane są konkretnym powierzchniom czy zadaniom i z myślą o nich zostały opracowane. Nie respektowanie wymogów czyszczonej powierzchni będzie nie tylko nieekonomiczne, ale też nieefektywne czy wręcz szkodliwe…
Tu po raz kolejny odsyłamy was do etykiety, na której producenci chemii profesjonalnej umieszczają wszystkie zalecenia dotyczące zachowania środków ostrożności czy zastosowania środków ochrony osobistej podczas pracy z preparatem. Kontakt z oczami, długotrwała ekspozycja skóry na działanie substancji aktywnych czy przypadkowa inhalacja mogą spowodować podrażnienia, oparzenia lub inne poważne problemy zdrowotne, których przy odrobinie rozsądku można było uniknąć.
· Zimna woda zamiast ciepłej: Ciepła woda obniża skuteczność chemii profesjonalnej.
· Płyn wlewaj do wody: Najpierw wlać wodę później środek czyszczący.
· Trzymaj się zaleceń producenta: Przedozowanie nie poprawia skuteczności.
· Dobierz detergent do powierzchni: Źle dobrany preparat może uszkodzić czyszczoną powierzchnię.
· Stosuj środki ochrony osobistej: Używaj rękawiczek, okularów, wietrz pomieszczenie, jeśli tak zaleci producent.
W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl
Zespół Intermal.pl
Dzień Ręcznika to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na codzienne przedmioty, które często bierzemy za pewnik. Ręczniki papierowe odgrywają kluczową rolę…
22 kwietnia, kiedy obchodzimy Dzień Ziemi, przypominamy sobie o konieczności dbałości o naszą planetę. W Intermal wierzymy, że każdy gest, każda…
Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o znaczeniu codziennej higieny i efektywności produktów, które używamy…
Copyright © 2023 Intermal Opakowania Sp.J. | Projekt: eadesign.pl